SSD odzyskiwanie danych

odzyskiwanie dnaych z ssd kingston uv300

Firma Kingston od lat jest kojarzona z produkcją najwyższej klasy pamięci półprzewodnikowych. Funkcjonuje na rynku Amerykańskim od roku 1987, kiedy to zaczynała od produkcji modułów pamięci SIMM (Single In-Line Memory Module).

Przez kolejne lata Kingston Technology Corporation stawał się największym producentem modułów pamięci DRAM na świecie.

 Jako pierwszy producent pamięci wprowadził dożywotnią gwarancję na swoje produkty, zapewniając tym samym swoich klientów o najwyższej jakości swoich produktów i zyskując pozycję lidera na światowych rynkach. Aby móc dać gwarancję Long Life na swoje produkty, Kingston wprowadził bardzo rygorystyczną kontrole jakości swoich produktów.

Jednak firma Kingston nie zamierzała poprzestać na produkcji pamięci RAM. Od 1990 zaczęła produkować układy procesorowe, a od 1993 produkty sieciowe, by od 1994 wprowadzić na rynek pierwsze urządzenia pamięci masowej DataTraveler, a w 2012 dyski SSD HyperX.

Dyski serii uv300 o oznaczeniu modelowym SUV300S37A zostały wprowadzone do sprzedaży w 2015 r. To produkty ze średniej półki jednak dość atrakcyjne cenowo. Wszystkie modele oparte są na kościach Toshiba tlc i czterordzeniowych kontrolerach Phison S10., które mają zapewnić bardzo dobrą wydajność i trwałość. Nośniki te były sprzedawane w trzech wariantach 120GB, 240 GB i 480 GB.

Jak na ten przedział cenowy, dyski te osiągają bardzo dobre transfery. W przypadku dysku o pojemności 480 GB to nawet - 550 MB/s dla odczytu i 510 MB/s dla zapisu.

Mimo pierwotnych zachwytów nad tym kontrolerem (kompresja danych, brak konieczności stosowania dodatkowego cash, prosty firmware), użytkownicy szybko zaczęli narzekać na jego wady wrodzone:

- powolną pracę systemu i aplikacji, - może to być wina zużytych komórek pamięci lub problemem z działaniem kontrolera

- znikanie partycji – problemy z kontrolerem. W przypadku dużej ilości błędów oprogramowanie dysku może się uszkodzić. Kontroler przestaje radzić sobie z błędami pamięci

- brak dysku w systemie – całkowite uszkodzenie lub zablokowanie kontrolera

- zawieszanie się komputera – uszkodzone sektory chipów pamięci powodują , że komputer nie może odczytywać z nich danych. Powoduje to najczęściej zawieszanie, zamrażanie lub niebieskie ekrany błędów

Najczęściej te problemy są związane z wadliwymi komórkami pamięci i w związku z tym błędnymi sektorami. Ze względu na to, że na chipach pamięci zapisana jest również część firmware taki dysk często się uszkadza z błędem SATAFIRM S10. Wtedy niestety traci się dostęp do danych. Jedynym sposobem na to, żeby odzyskać takie dane jest wizyta w profesjonalnym laboratorium i odzysk danych w trybie awaryjnym. Do tego potrzebne są również profesjonalne narzędzia umożliwiające komunikację z dyskiem w trybie fabrycznym. Niestety czasem zdarza się, że ze względu na uszkodzenia sektorów nie wszystkie dane udaje się wykopiować, ale na szczęście przeważnie nie jest to więcej niż kilka procent.

 

 

Odwiedza nas 987 gości oraz 0 użytkowników.

Centrum Odzyskiwania Danych


CENTRUM ODZYSKIWANIA DANYCH

Opaczewska 43/8

02-201 WARSZAWA

TEL: 609 123 321

Szukaj

Wadliwe oprogramowanie dysków SSD HP
Wadliwe oprogramowanie dysków SSD HP
Odzyskiwanie danych z macierzy RAID na dyskach SSD
Odzyskiwanie danych z macierzy RAID na dyskach SSD
 Odzyskiwanie danych z SSD Kingston na przykładzie uv300
Odzyskiwanie danych z SSD Kingston na przykładzie uv300
Problemy z kontrolerami SandForce w dyskach SSD
Problemy z kontrolerami SandForce w dyskach SSD
Początek strony